Szczegóły posta:
Udostępnij:
Przejdz do innego posta:

Środa z Andrzejem Fesnakiem – Prawdę masz na tacy…

Środa z Andrzejem Fesnakiem Prawdę masz na tacy…

Święto demokracji, czyli wybory, nabiera bardziej charakteru święta, niż mechanizmu. A od święta robi się różne rzeczy. Na przykład idzie z dziećmi do cyrku. Dlatego też wielu uważa kampanię prezydencką za cyrk. Jak w dobrym przedstawieniu cyrkowym, masz zawsze część I do przerwy i część II po przerwie. Ale czy to zmienia reguły zabawy? Czy to zmieni coś w twoich finansach osobistych? Czy ktokolwiek się o nie zatroszczy?

Prawdę masz na tacy, ale z całej siły wierzysz w bajki…

Politycy nigdy nie będą dbali o twoje pieniądze. Raczej będą dbali o swoje pieniądze przy pomocy twoich. Nie będą też nigdy dbali o twoją edukację finansową. Edukacja finansowa odprowadzi cię bowiem prędzej czy później do zamożności. A zamożność zawsze oznacza pewien stopień niezależności. Ludziom zamożnym i ustabilizowanym nie przeszkadza z grubsza rzecz biorąc żadna władza. Jeśli ich byt zaczyna być zagrożony, to po prostu przenoszą się w to miejsce na kuli ziemskiej, gdzie wita się ich z otwartymi ramionami i traktuje z szacunkiem. Mogą tak zrobić, ponieważ są niezależni. Niezależność obywateli jest dlatego mało lubiana przez polityków. Stara rzymska zasada divide et impera, czyli dziel i rządź zawsze skutecznie była stosowana w polityce. Lepsze jest społeczeństwo uzależnione od polityki socjalnej państwa, bojące się o swoją pracę, niż zamożny i niezależny elektorat. Tych pierwszych wystarczy postraszyć, podczas gdy tym drugim trzeba schlebiać. A to mało politycznie przecież, jak mawiał Jan Onufry Zagłoba herbu Wczele.

Co obiecują ci politycy?

Daleki od namawiania do jakiekolwiek opcji politycznej, proponuję przyjrzeć się w szerokim aspekcie hasłom głoszonym przez kandydatów. Analizujemy tylko wątek finansowy w hasłach wyborczych.

Hasło wyborcze Twoja korzyść finansowa
Aby Polska nie zginęła;
Wiara, rodzina, własność
Czy twoje pieniądze zależą od wiary?
Przyszłość ma na imię Polska;
Godne życie w bezpiecznej Polsce
Ile kosztuje godne życie?
Wybieramy przyszłość;
Głos rozsądku
Co oznacza głos rozsądku w przełożeniu na twoje podatki?
Wybierz zgodę i bezpieczeństwo Czy od tego będziesz miał więcej edukacji finansowej?
Dumna bogata Polska Czy tylko Polska ma być bogata czy obywatele też?
Silny człowiek na trudne czasy;
Czyny, nie słowa!
Czy potrzeba ci tylko siły na trudne czasy, czy może też pieniędzy?
Potrafisz Polsko! Czy rząd potrafi nauczać o finansach osobistych?
Polska od nowa Niewątpliwe potrzebujesz odnowy finansów, ale czy to oto chodzi?
Aktywny prezydent – to jest możliwe;
Wszystko jest możliwe;
Zrobię z nimi porządek!
Czy możliwa jest edukacja finansowa w szkołach?
Co zrobisz jak wygrasz?! Możesz! A kto uczy finansów po wygranej na loterii?
Poważnie o Polsce A kto chce rozmawiać poważnie o budowaniu twojej zamożności?

Pytania można mnożyć. Jakkolwiek by nie patrzeć, tylko raz się pojawia własność, i raz bogata Polska. W pozostałych przypadkach hasła mają stricte ideologiczny charakter. Tak więc widzisz już jasno, jak politycy zadbają o twoją zamożność.

Ty sam musisz o dbać o swoje pieniądze i edukację finansową…

To może będzie brzmiało pesymistycznie albo częściowo obrazoburczo, ale nikomu nie zależy na twojej zamożności, jeśli nie zależy tobie! Sprowadzając rzecz do absurdu, zadam kłopotliwe pytanie. Czy wolałbyś być zamożny nawet w kraju, który jest uzależniony politycznie i nie do końca suwerenny, czy też „goły i wesoły” w wolnym kraju pełnym patriotycznych haseł? I w której sytuacji byłbyś w stanie zrobić więcej dla kraju? Pieniądze zawsze miały internacjonalny charakter – jak religia. Jeśli ktoś jest protestantem, to czy ma znaczenie, czy Walijczykiem, czy Szkotem? Jeśli jesteś zamożny, to czy ma to znaczenie dla ciebie, która opcja rządzi? Dopóki nie jest to ta, która chce, aby wszyscy byli biedni – to jest w porządku.

Czy współczesny patriota musi być analfabetą finansowym?

Widziałem wiele marszów, protestów, wieców. Widziałem zadymy, manify, pokojowe manifestacje, msze z papieżem. Widziałem to nie tylko w Polsce ale i w Niemczech. Każdy zna z telewizji tradycyjne zamieszki niepodległościowe, palenie tęczy i inne wybryki z okazji 11 listopada. Przeżyłem kilka Krawalle zum 1. Mai w 1000 Berlin 36. Bo w Berlinie z okazji 1 maja w miejscu, gdzie przemawiał John F. Kennedy, przed Rathaus Schöneberg związki zawodowe robią swoją manifestację. Parę godzin później i parę metrów dalej, bo w następnej dzielnicy Kreuzberg zbieranina antysystemowa różnej maści zwykle pali samochody i wybija witryny w sklepach. Zawsze chodzi o to samo, antysystemowy protest, demonstrację patriotyzmu i żądania nowych świadczeń socjalnych. Ale nigdy, ani w Warszawie, ani na Kreuzbergu, gdzie kilka lat mieszkałem nie widziałem haseł: Chcemy edukacji finansowej! Chcemy planów finansowych! Chcemy, aby ktoś nam pokazał jak zbudować zamożność! Chcemy lepiej zarządzać zarabianymi pieniędzmi! I takich haseł się pewnie nigdy nie doczekam.

Powiedz mi: i jak mam w to wszystko uwierzyć?

Tak śpiewa wciąż Beata Kozidrak z Bajmem. Więc pytanie jest aktualne. Otóż mówię ci: każdy w naszym kraju ma szansę na to, aby po kilkunastu latach pracy być finansowo niezależnym. To znaczy, że odpowiednio zarządzając zarabianymi pieniędzmi może mieć pasywne przychody na poziomie swoich teraźniejszych miesięcznych dochodów. Jeśli zatem zarabiasz 2500 PLN to tyle możesz mieć już bez pracy. A jeśli zarabiasz 10 000 PLN to tę kwotę możesz mieć nawet szybciej niż 2500 PLN miesięcznie. Jak to możliwe? To wbrew pozorom bardzo proste. Ale przestrzegam – to nie jest jednorazowe działanie. To nie jest akt. To proces, który jest rozłożony w czasie. Ale składa się z kilku tych samych kroków:

  • Decydujesz się, aby zacząć.
  • Zdobywasz wiedzę, aby wiedzieć jak.
  • Grasz w EuroCash, aby ćwiczyć decyzje w nieruchomościach, biznesie i na giełdzie.
  • Podnosisz poziom inteligencji finansowej aby osiągnąć cel szybciej.
  • Wykorzystujesz możliwości do zarabiania przez Internet.
  • Wykorzystujesz inwestycyjne szanse w nieruchomościach, na giełdzie lub w biznesie
  • Osiągasz zamożność.

Tworzenie zamożności w Polsce i na świecie jest moim zdaniem przejawem większego patriotyzmu niż bieganie z narodowymi chorągiewkami – na tym zarabiają tylko ich producenci. Jeśli pomysł gry w Eurocash inspiruje cię – zgłoś się do najbliższego klubu. Jeśli chcesz informacji o tym, jak Internet wspiera twój biznes i daje szanse na zarabianie – zajrzyj na mój blog andrzejfesnak.pl. Gdy zaczniesz działać w tym kierunku, szybko będziesz zamożny, bo obecnie jest lepiej niż było kiedykolwiek. Nigdy jeszcze w historii Polski liczba milionerów nie przyrastała tak szybko jak obecnie. To fakt z Urzędów Skarbowych, a nie polityczna opinia. Bądź jednym z nich. Wtedy żaden prezydent ani ci nie pomoże ani nie zaszkodzi. A teraz moje hasło, niewyborcze. Czy to jest konieczne i musisz tak robić? Oczywiście, że nie. Bo jak powiadam – każdy ma prawo tracić własne pieniądze w sposób, który uzna za właściwy i w tempie, które przyjmie za dogodne…


Pozdrawiam serdecznie, Finansowy Doktor EuroCash, af

Tekst oryginalny napisany dla www.eurocash.edu.pl
Oryginał pod linkiem:
http://www.eurocash.edu.pl/sroda-z-andrzejem-fesnakiem-prawde-masz-na-tacy/

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne wpisy

1 Wiadomości ogólne

Punkt 1 Niniejsza polityka dotyczy Serwisu www, funkcjonującego pod adresem url: https://dev.andrzejfesnak.pl Punkt 2 Operatorem serwisu oraz Administratorem danych osobowych jest: Agencja Reklamowa Garus Marianna, EFG®, EFC® 41-706 Ruda Śląska

Czytaj więcej »