Szczegóły posta:
Udostępnij:
Przejdz do innego posta:

Dlaczego zostałem Doktorem Finansowym EuroCash?

 

fesnak2

„O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć”, pisał Ludwig Wittgenstein w swoim Traktacie Logiczno-Filozoficznym. Współczesna sytuacja w edukacji finansowej jest antynomią tej tezy. Dlatego jako jej przeciwieństwo głoszę: Kiedy nie można milczeć – należy mówić głośno.

Z jakiego powodu zostałem Doktorem Finansowym EuroCash?

Wiedza i kompetencje mają różne źródła. Wiele rzeczy można przeżyć samemu i z pewnością jedno wiem. Każdy chciałby mieć to, co już udało mi się stracić dzięki złym decyzjom. Ale wiedza i kompetencje płyną także z przeżywania spraw cudzych. Adwokat nie musi popełniać wszystkich wykroczeń przeciwko prawu, aby być mądrym. Wystarczy, że zrobili to jego klienci. Analiza ich przypadków jest dostatecznie dobrym materiałem, aby samemu zdobyć kompetencje.

Przeprowadziłem kilka tysięcy rozmów finansowo-biznesowych. Na różnym poziomie. Czasem bardzo satysfakcjonujących mnie jako Doradcę Finansowego, bo mogłem wykazać się umiejętnością rozwiązywania problemów finansowych. Czasami była to raczej psychoterapia, co dla trenera sprzedaży oraz kompetencji interpersonalnych nie jest trudne.

Czego musi się nauczyć każdy w finansach?

Przede wszystkim musi się nauczyć piosenki Georga Harrisona „AllThingsMust Pass”. Wszystko przemija. Przemija zła passa i dobra passa też. Widziałem wzloty i rodzące się fortuny milionerów. Widziałem też ich upadki z powodów różnych, ale najczęściej błahych i głupich. Jednak na tyle skutecznych, aby zepsuć wszytko. Cechą wspólną tych działań było zawsze zapatrzenie w chwilę i brak dalszej perspektywy. A taką dal swojego życia finansowego będziesz mieć tylko wtedy, gdy nauczysz się podróżowania w czasie charakterystycznego dla planowania finansowego. Nawet gdy przychodzi po plan 25 letnia dziewczyna, ja widzę ją przez moment jako 80-letnią staruszkę. I zadaje sobie pytanie czy to o czym mówi teraz prowadzi do jej zadowolenia przez najbliższe 60 lat?

Jakie mechanizmy finansowe musisz znać?

Kopanie rowu w ziemi widłami też daje rezultaty. Ale prościej chyba szpadlem, a jeszcze lepiej koparką. Osiąganie celów finansowych przy obecnym poziomie edukacji finansowej nie jest niestety nawet kopaniem rowu widłami. Jest to kopanie rowu scyzorykiem. Każdy był w szkole podstawowej i średniej. A wielu zaliczyło i szkoły wyższe. Dlatego przywołam mój nieśmiertelny przykład edukacyjny. Każdy wie, że w 1410 r była bitwa pod Grunwaldem. A kto potrafi policzyć ile daje regularne oszczędzanie 100 zł miesięcznie przez 14 lat na 10% rocznie? A co jest w naszym codziennym życiu ważniejsze, Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen czy procent składany? Potrzebujesz wiedzy o procencie składnym. Nasz edukacja finansowa w zakresie finansów osobistych mówi ci , że rowy należy kopać scyzorykiem. A specjaliści od marketingu dodadzą ponadto, że najlepiej różowym. Tak się mają reklamy finansowe do twoich potrzeb…

Potrzebujesz wiedzy przekazanej w sposób kinezjologiczny

bo taka jest struktura twojego mózgu i dzięki metodzie kinezjologicznej uczysz się łatwiej. Chcesz dowodu na to? Pamiętasz wyliczanki dziecięce? Eneduelikefakekorba borbaesmesmate … Pamiętasz nawet najbardziej absurdalne słowa. A teraz podaj definicję przydawki w zdaniu. Nie pamiętasz? O przydawce uczyłeś się przez 12 lat szkoły podstawowej i średniej, ewentualnie gimnazjum też. A wyliczanek używałeś bawiąc się w chowanego prze 5-6 lat. Ale uczyłeś się w ruchu i przez zabawę. I dlatego pamiętasz bezsensowne wyrazy, a określenia czegoś zupełnie logicznego nie. I nie ma znaczenia, że o przydawce uczyłeś się, naście lub dzieścia lat temu. W chowanego też się przecież wczoraj nie bawiłeś…

Metoda kinezjologiczna to ruch, muzyka, rym, rytm, zabawa, gra. To wszystko będziesz mieć współpracując z EuroCash. Grając w grę i partycypując w szkoleniach. Zarówno tych na sali, jak i tych on line. Tych do obejrzenia, odsłuchania lub przeczytania.

Bez edukacji finansowej nie poradzisz sobie

Tak jak pisałem w ostatniej książce – bez edukacji twoje pieniądze będą grały tobą. I inni ludzie będą na tym więcej korzystać niż ty sam. Edukacja finansowa jest możliwa. Ale niestety nie masz prawa wyboru. Ta możliwość stała się koniecznością. Bez niej nie możesz funkcjonować. Tak funkcjonuje epoka informacyjna. Jeśli nie wierzysz, że to prawda, zastanów się czy możesz normalnie funkcjonować bez pewnych możliwości takich jak: telefon komórkowy, prawo jazdy, znajomość angielskiego, umiejętność obsługi komputera, Internet, media społecznościowe, komunikatory, konto bankowe, et cetera… Nikt cię przecież nie zmusza do korzystania z tych udogodnień prawda? A dużą karierę zrobisz bez nich?

W finansach jest tak samo. Nie będziesz nigdy zamożny bez wiedzy finansowej. Chętnie ci w tym pomogę bo misja EuroCash to podnoszenie dobrobytu i zamożności społeczeństwa. I dlatego zostałem Doktorem Finansowym EuroCash. Zapraszamy ciebie, abyś skorzystał z tej ścieżki edukacji. Ale oczywiście wcale nie musisz. Zawsze powtarzam bowiem moją dewizę Doradcy Finansowego: każdy ma prawo tracić własne pieniądze w sposób, który uzna za właściwy i w tempie, które przyjmie za dogodne…

Pozdrawiam, AF

Tekst oryginalny napisany dla www.eurocash.edu.pl
Oryginał pod linkiem:
http://www.eurocash.edu.pl/andrzej-fesnak-dlaczego-zostalem-doktorem-finansowym-eurocash/

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne wpisy

1 Wiadomości ogólne

Punkt 1 Niniejsza polityka dotyczy Serwisu www, funkcjonującego pod adresem url: https://dev.andrzejfesnak.pl Punkt 2 Operatorem serwisu oraz Administratorem danych osobowych jest: Agencja Reklamowa Garus Marianna, EFG®, EFC® 41-706 Ruda Śląska

Czytaj więcej »