Szczegóły posta:
Udostępnij:
Przejdz do innego posta:

SPRAWDŹ, CZY MASZ MENTALNOŚĆ KOMORNIKA

Nie tak dawno pewien komornik zabrał ciągnik człowiekowi wolnemu od długów, bo stał zbyt blisko posesji dłużnika. Nie pomogły tłumaczenia, komornik ciągnik ukradł i sprzedał. A co to ma wspólnego z Twoją mentalnością? Bardzo dużo, bo traktujecie majątek w ten sam sposób. Różnica jest tylko w polaryzacji, bo Ty masz dodatnią, a komornik ujemną.

Repo! The Genetic Opera Photo: Steve Wilkie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Fot. http://images2.fanpop.com)

Zanim zaczniesz się obruszać zastanów się, czy umiesz odpowiedzieć na te pytania:

  • Co to jest Wartość Netto?
  • Jakie wartości może przybierać Wartość  Netto?
  • Czym się różni wartość emocjonalna od finansowej?
  • Co należy zrobić z majątkiem aby obliczyć Wartość Netto?
  • Co należy zrobić z długami aby obliczyć Wartość Netto?
  • Jak obliczamy Wartość Netto?
  • Jak można podnieść  Wartość Netto?

Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania, to rzeczywiście traktujesz majątek podobnie jak komornik. Komornik uważa, że każda rzecz, którą władasz jest składnikiem twojego majątku. Kłopot w tym, że Ty też tak uważasz, jak większość Polaków. Nieważne czy w Polsce, UK, USA czy gdziekolwiek indziej.

W jaki sposób ludzie mierzą zamożność?

Duży dom, zabudowana działka za miastem, luksusowy samochód, drogie ubrania, sprzęt audio-video, drogi zegarek. Po takich atrybutach każdy oceni Cię jako zamożnego. I tak robi 95% ludzi. W czym problem? Tylko w tym, że wbrew obiegowym opiniom, wcale to nie świadczy o majątku. To tak jakby wnioskować z wielkości owocu o zawartości witaminy C. Arbuz jest trochę większy niż kiwi prawda? Tylko że w arbuzie jest około 9 mg witaminy C na 100 g owocu a w kiwi 10 razy więcej!

Nie rzeczy stanowią o majątku, lecz sposób ich finansowania.

Jeśli te powszechnie pożądane atrybuty zamożności  są finansowane kredytami – hipotecznym, samochodowym, konsumpcyjnym, kartą kredytową – to o żadnej  zamożności nie ma tu mowy. Jedynie użytkujesz te rzeczy.

Dlatego masz taką mentalność jak komornik. On też uważa, że to, co masz we władaniu, to Twój majątek. I różni was jedynie polaryzacja. Ty masz absolutnie dodatnią. Jesteś dumy ze swoich rzeczy i uważasz, że mają ogromną wartość. Emocjonalną zapewne tak, ale nie realną. Kolega komornik ma polaryzację ujemną i oceni majątek o wiele niż Ci się wydaje. To jedyna różnica w przeciętnym pojmowaniu  Wartości Netto, jako wskaźnika zamożności. A przecież można inaczej…

Zachęcam Cie do obejrzenia krótkiego filmu i pobrania materiałów o Wartości Netto. Znajdziesz je tutaj. Być może warto pomyśleć o czymś, co naprawdę realnie określa Twój majątek? Sprawdzić czy rośnie, czy maleje.

Dr Andrzej Fesnak, EFC

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne wpisy

1 Wiadomości ogólne

Punkt 1 Niniejsza polityka dotyczy Serwisu www, funkcjonującego pod adresem url: https://dev.andrzejfesnak.pl Punkt 2 Operatorem serwisu oraz Administratorem danych osobowych jest: Agencja Reklamowa Garus Marianna, EFG®, EFC® 41-706 Ruda Śląska

Czytaj więcej »